09 września Dlaczego dokonywanie minimalnych płatności w celu spłaty zadłużenia karty kredytowej gwarantuje, że umrzesz bankrutem

Category: Często Zadawane
17 lutego 2021

Kluczowe wnioski

 • Dokonanie minimalnej wymaganej miesięcznej spłaty zadłużenia na karcie kredytowej zmaksymalizuje kwotę odsetek, które płacisz wierzycielom.
 • Połączenie wysokich odsetek i niskich miesięcznych rat to toksyczna kombinacja, która spowoduje, że zadłużasz się dłużej niż jest to potrzebne do spłaty kredytu hipotecznego.Wierzyciele chcą, abyś dokonywał minimalnych spłat, mimo że wiedzą, że jest to straszne dla Twojego dobrobytu finansowego.Dalsze spłacanie minimalnej kwoty zadłużenia z tytułu karty kredytowej pozbawia cię kapitału, który mógłbyś przeznaczyć na emeryturę lub edukację dzieci.Pojawia się kolejny rachunek z karty kredytowej i jęczysz, gdy widzisz saldo. Następnie patrzysz na minimalną należną spłatę i myślisz: „Mogę sobie na to pozwolić. Muszę tylko zapłacić 200 dolarów z mojego rachunku za 10 000 dolarów .

  To, czego nie widzisz, to opłata z tytułu odsetek w wysokości 180 USD, co oznacza, że ​​traktujesz swój dług na karcie kredytowej jak pożyczkę tylko odsetkową. Jedyną różnicą jest to, że oprocentowanie wynosi 19% lub nawet 25%, co prawdopodobnie spowoduje, że będziesz zadłużony dłużej niż będziesz w stanie spłacić saldo.

  Niezależnie od tego, czy płacisz rachunki na podstawie formalnego budżetu, czy w momencie ich wpływania, łatwo jest utknąć na autopilocie, płacąc co miesiąc minimalną kwotę z każdej karty kredytowej. Ten nawyk może spowodować, że Twoja karta kredytowa przetrwa dłużej niż Ty.

  Nie musi tak być. Oto bliższe spojrzenie na to, jak firmy obsługujące karty kredytowe planują zniewolić Cię długiem na resztę życia i co możesz zrobić dzisiaj, aby przerwać ten cykl długu wieczystego.

  Pułapka śmierci z wysokimi odsetkami i niskimi płatnościami

  Zadłużenie z tytułu karty kredytowej jest łatwe do uzyskania i trudne do pozbycia się, ponieważ pożyczkodawcy wymagają jedynie spłaty kwoty wystarczającej na pokrycie odsetek i kilku dolarów w ramach salda głównego. Ta strategia skłania Cię do przekonania, że ​​możesz sobie pozwolić na zakupy, na które nie masz wystarczającej ilości pieniędzy bez kredytu.

  Creditcards.com podał niż we wrześniu 2020 r., Że średnia oferta kart kredytowych miała oprocentowanie 19,67%. Zapłacenie tylko minimalnej płatności na saldzie 10 000 USD na poziomie 19,67% będzie kosztować 47 125,48 USD w całości płatności i zajmie 885 miesięcy lub 73,75 lat na całkowite spłacenie salda, zgodnie z kalkulatorem karty kredytowej Bank Rate.

  Spłata zadłużenia na karcie kredytowej jest wyzwaniem, ponieważ wymaga dużej dyscypliny. Musisz dobrowolnie dopłacać do swojego konta co miesiąc przez lata, aby wyeliminować odpowiedzialność.

  Jak może zająć ponad 73 lata, aby pozbyć się 10 000 dolarów zadłużenia na karcie kredytowej, skoro spłata 400 000 dolarów kredytu mieszkaniowego zajmie tylko 30 lat?

  Odpowiedzią jest kombinacja miesięcznych płatności, stopy procentowej i częstotliwości składowania odsetek. Firmy obsługujące karty kredytowe obliczają Twoje odsetki codziennie, a nie co miesiąc, tak jak w przypadku kredytu hipotecznego na dom. Metoda obliczania oznacza, że ​​nie tylko płacisz dwucyfrowe stopy procentowe, ale także płacisz odsetki każdego dnia, gdy masz zaległe saldo.

  Kredyty hipoteczne na dom mają również tę zaletę, że są nisko oprocentowane i większe miesięczne raty, które wymagają wcześniejszej spłaty zadłużenia.

  Dług o wysokim oprocentowaniu pochłania pieniądze z innych priorytetów

  Konsument z długiem 30 000 dolarów lub więcej może płacić miesięcznie ponad 1000 dolarów odsetek. Kiedy tak duża część Twojej wypłaty idzie na utrzymanie zadłużenia, niewiele pozostaje na inne priorytety finansowe. Potrzebujesz pieniędzy na fundusz awaryjny, oszczędności emerytalne i odkładanie pieniędzy na spłatę zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego lub na sfinansowanie kont uczelnianych swoich dzieci.

  Jeśli nawet dokonanie minimalnej płatności jest trudne, możesz potrzebować pomocy profesjonalisty. Wyeliminowanie zadłużenia na karcie kredytowej poprzez negocjowanie niespłaconych sald może skutkować spłatą znacznie mniejszą niż pełna kwota i uwolnić Cię od zadłużenia w ciągu pięciu lat lub krócej.

  Często Zadawane Pytania

  Dlaczego nie mogę wyjść z długu, dokonując minimalnych płatności?

  Minimalne płatności pokrywają tylko odsetki i 2% lub mniej kwoty głównej. Spłata wysokoprocentowego zadłużenia może zająć ponad 30 lat lub dłużej, jeśli spłacasz tylko minimalną spłatę każdego miesiąca.

  Co się stanie, jeśli zalegam z płatnościami kartą kredytową?Firmy obsługujące karty kredytowe zaczynają pobierać opłaty za opóźnienia, gdy konto jest spóźnione o jeden dzień. Oprócz opłat za opóźnienia, zaleganie z płatnością może skutkować stopą procentową za zwłokę stosowaną do całego salda i naliczaną codziennie, co jeszcze bardziej utrudnia spłatę zadłużenia.

  Jaka jest najlepsza strategia spłaty zadłużenia na karcie kredytowej?Wyeliminowanie zadłużenia o wysokim oprocentowaniu wymaga płatności znacznie powyżej kwoty minimalnej. Najskuteczniejsze strategie to eliminacja zadłużenia na jednej karcie naraz. Dokonaj minimalnej spłaty na wszystkich kartach z wyjątkiem tej z najniższym saldem lub najwyższym oprocentowaniem.

  O Titan Consulting GroupTitan Consulting Group pomaga konsumentom ocenić różne opcje umorzenia długów i wybrać odpowiedni program, który najlepiej pasuje do ich krótkoterminowych i długoterminowych celów finansowych. Współpracujemy z konsumentami poszukującymi kredytów konsolidacyjnych lub rozważającymi takie opcje, jak negocjacje zadłużenia lub upadłość. Dzięki naszej sieci partnerów możemy pomóc Ci znaleźć właściwe rozwiązanie, aby osiągnąć swoje cele i wrócić do życia wolnego od zadłużenia na karcie kredytowej o wysokim oprocentowaniu.

  Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem (888) 488-4517 lub złóż wniosek online .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy